27.01.2020 - Kocaeli & Firma Rehberi ve Sosyal içerik
Kocaeliden.com

Darıca Hayvanat Bahçesi

Darıca Hayvanat Bahçesi’ni Hep Birlikte Tanıyalım

Burası yalnızca hayvanat bahçesi değil; aynı zamanda kuş cenneti ve bir botanik park.

1993 yılından beri halka açık olan alanın amacı 350 çeşit kuş türü, 500 çeşit bitki ve aralarında sürüngenler, balıklar ve memeli hayvanların da bulunduğu 100’ü aşkın diğer hayvan türünü kendi doğal ortamlarına en yakın ortamlarda yaşatmak. Doğa gezilerini sevenlerin, araştırmacıların, hayvan severlerin ve çevrecilerin yanı sıra okul gezilerinde tüm öğretmen ve öğrencilerin mutlaka görmesi gereken bir yer burası.

İçinde müzeler, hediyelik eşya dükkanı, kafeteryalar, çocuk parkı ve japon bahçesi de bulunan kuş cenneti mutlaka görülmeye değer. Canlıları izleyip, onları fotoğraflarken her bir bölümün önünde bulunan panolardan canlılar hakkında detaylı bilgi de alabiliyorsunuz. Yüzlerce hayvana ev sahipliği yapan Darıca’da, yenilenen peyzajı ile rahatça gezebiliyor, merak ettiğiniz hayvanları yakından görebiliyorsunuz. Bünyesine kattığı yeni hayvanlar bu sene ilgi odağı olacak gibi. Türkiye’ye getirtilen ilk Gergedan Samir sakin tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakırken, zürafa çiftinin eğlenceli oyunları, birbirinden vazgeçemeyen ayı çifti, her ne kadar ailesinden ayrı yaşamak zorunda kalsa da evcil bir kedi hissindeki aslan Sherlock, aileye yeni katılan 3 aslan yavrusu , tripot delisi lemurlar ilgi odağımız olmaktan kaçamadı. Her iklim ve kıtadan ayrı ayrı cinslerin bir arada bulunduğu bu kültürel ve bilimsel park, hem kendiniz hem de çocuklarınız için rutininden oldukça farklı bir gezi rotası olabilir.Penguen, kızıl panda, 100 yaşına merdiven dayamış sevimli kaplumbağa, maymun ailesi, kuşlar, yırtıcılar, kaplanlar, jaguar, timsahlar, yılanlar, kangurular, balıklar, atlar ve zebralar da görebileceğiniz hayvan türlerinden sadece bazıları. Dahası her geçen gün artan nüfusuyla Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’nde.

Darıca Hayvanat Bahçesi Giriş Ücretleri

0-4 Yaş arası: Ücretsiz

Öğrenci (5-17 yaş): 25 TL

Yetişkin: 32 TL

65 Yaş üzeri: 5 TL

%40 Engelliler için: 5 TL

 

Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Darıca hayvanat bahçesi çalışma saatleri olarak gişe açılışı: 08:30-18:30 arasında giriş yapılabilmektedir. Son giriş saatini takiben hava kararana kadar da gezilebilir.

Not

Hava kararmaya başladıktan sonra hayvanların bakımlarından dolayı hayvanat bahçesi boşaltılmaktadır.

Hayvanat Bahçesi her gün ziyarete açıktır. Ancak özel günlerde ve hava şartlarının ağır olduğu günlerde bilgi almak için iletişim kurmakta fayda var.